نرم‌افزار های حوزه رباتیک

نرم‌افزار های حوزه رباتیک

ردیف نرم افزار توسعه دهنده توضیحات
1 CoppeliaSim Coppelia Robotics AG این نرم افزار امکان ساخت ، شبیه سازی و تست انواع و اقسام ربات و نیز مدل سازی خطوط تولید کارخانه و آموزش رباتیک به ویژه صنعتی است . به علت دارا بودن توابع و امکانات متنوع و برنامه های واسط کاربری ( API ) و پلاگین های مختلف قابلیت های خوبی برای کارهای مدل سازی رباتیک دارد.
2 CoppeliaSim Microsoft به کمک این نرم افزار می توانید به راحتی بخش مکانیکی ربات خود را طراحی و در شبیه ساز پیشرفته آن شبیه سازی کنید. این نرم افزار در ساخت ربات‌های مختلفی همچون تعقیب خط، حل ماز ، امداد گر و… کاربرد گسترده ای دارد.
3 Microsoft Robotics Dassault Systèmes این نرم افزار توسط بسیاری از مهندسین در صنایع مختلف از جمله طراحی مکانیزم و رباتیک مورد استفاده قرار گرفته است و بهره وری کار را بالا می برد . نرم افزار DS DELMIA به نوعی همان نرم افزار کتیا می باشد که بسیار پیشرفته تر و تکمیل شده می باشد که همچنین با نرم افزار Catia نیر سازگاری کامل دارد و توسط سیستم کاری معماران ، مهندسان ، طراحان و … قابل استفاده می باشد و بسیار مقرون به صرفه است.
4 Webots Cyberbotics Ltd Webots نرم¬افزاری برای مدلسازی و شبیه¬سازی سریع ربات¬های متحرک است که توسط ارگان¬های محقق و مراکز تحقیقاتی شامل تویوتا، هوندا، سونی، پاناسونیک، پایونیر، ان¬تی¬تی، سامسونگ، ناسا، استنفورد و غیره استفاده می‌شود.Webots یک بسته نرم¬افزار شبیه سازی ربات¬های متحرک به صورت حرفه¬ای است که مدلی سریع همراه با محیط آن از یک ربات را ارائه می¬کند و به کاربران اجازه می¬دهد که یک جهان مجازی سه بعدی همراه با خصوصیات فیزیکی شبیه جرم، مفاصل، ضریب اصطکاک و غیره را خلق کنند. نرم افزار Webots دارای تعدادی رابط به رباتهای متحرک واقعی نیز می¬باشد بطوری که شما با شبیه سازی و برنامه¬نویسی رباتتان، قادر خواهید بود آن را به ربات واقعی منقل کنید، همانند ربات¬های E-Puck ، Hemisson ، LEGO ، Aibo و غیره که در محیط واقعی نیز وجود دارند و آنها را می توان خریداری کرد.
5 RobotWorks Compucraft RobotWorks میتواند واسط رباتیک و گذرگاه شبیه سازی ربات را برای نرم‌افزار محبوب SolidWorks ایجاد نماید . با استفاده از RobotWorks قادر خواهید بود ربات های صنعتی خود را در نرم افزار SolidWorks طراحی کرده و حرکات و اطلاعات مروبط به آنها را (به صورت سه بعدی (در نرم افزار مشاهده نمایید.
6 CCS C COMPILER Texas Instruments یک کامپایلر بهینه سازی شده با ویژگی های زیاد ANSI C برای ریز تراشه های PIC® MCU می‌باشد. محیط توسعه یکپارچه C-Aware مجموعه ای از ابزار و کامپایلر هوشمند بهینه ساز کد ریز تراشه PIC® C compiler فراهم می کند که به توسعه دهندگان اجازه تمرکز برروی قابلیت طراحی می دهد. C-Aware توسعه دهندگان را قادر می سازد از طریق دستگاه برنامه نویسی و اشکال زدایی, هر جنبه از نرم افزار توسعه تعبیه شده خود را مدیریت کنند. C-Aware یک محیط ایده آل برای توسعه کد های برنامه C با توابع یکپارچه, عملکرد تجزیه و تحلیل و آمار و اشکال زدایی کد کامپایل شده, در حالی که برروی دستگاه ریز تراشه PIC® MCU در حال اجرا است, می باشد.
7 CodeVisionAVR Code Vision این نرم افزار یک کامپایلر برای زبان برنامه نویسی C می باشد که برای برنامه نویسی میکروکنترلر های AVR از آن استفاده می شود. این برنامه محیط برنامه نویسی و کامپایل کردن برنامه نوشته شده برای برنامه ریزی میکروکنترلر را برای شما فراهم می کند.