اولین نمایشگاه دستاوردهای مدارس و مراکز غیر دولتی

(0 رای‌ها)
نویسنده :  

آموزش و پرورش همواره در همه جوامع بشری از اهمیت و جایگاه والایی برخوردار بوده است. چه در جوامع ابتدایی که از روش های ساده جهت آموزش شیوه های زندگی و امرار معاش استفاده می شد و چه در جوامع پیشرفته که آموزش علمی با هدف ارتقاء سطح زندگی و استفاده از فنون ، علوم و ابزارهای مدرن جایگزین آن شیوه های ابتدایی شده است.

از اواخر قرن نوزدهم میلادی که مدارس جدید به تدریج جایگزین شیوه های سنتی آموزش در ایران شدند تا امروز همواره بحث آموزش و پرورش از اهم دغدغه های فکری دولتمردان و اندیشمندان کشور بوده است.

در جامعه ای مانند ایران که اکثریت جمعیت آن را نوجوانان و جوانان تشکیل می دهند این امر اهمیتی دو چندان دارد . با آن که در قانون اساسی ایران از دوران مشروطه تا عصر حاضر همواره بر ایجاد امکانات جهت آموزش رایگان برای آحاد جامعه توسط دولت تاکید شده ، اما همواره برخی محدودیت ها به ویژه به لحاظ مالی و ضرورت مشارکت مردم در اداره امور مدارس موجب شده است تا قوانین لازم جهت تسهیل در ورود بخش خصوصی به حوزه آموزش و تربیت نیروی انسانی با هدایت دولت به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد. در همین راستا و با توجه به لزوم پاسخگویی به نیازهای گسترده نسل آینده ساز کشور و تامین هزینه های آموزشی از اواخر دهه 60 قانون تاسیس و اداره مدارس غیر دولتی تصویب و مدارس و مراکز آموزشی غیر دولتی در چهار چوب مقررات تعیین شده و با نظارت وزارت آموزش و پرورش فعالیت خود را آغاز نمودند. به رغم گذشت 3 دهه از فعالیت وسیع و گسترده بخش غیر دولتی در حوزه تعلیم و تربیت و کسب موفقیت ها و دستاوردهای چشمگیر در جهت تربیت نیروی انسانی متعهد و کارآمد جامعه ، هنوز امکان و موقعیت مناسبی برای فرهنگیان و فعالان پر تلاش این بخش فراهم نشده است تا بتوانند ظرفیت ها ، شایستگی ها و توانمندی های خود را در یک فضای رقابتی سازنده به نمایش بگذارند و از تجربیات یکدیگر در این عرصه بهره مند گردند.

شورای هماهنگی مؤسسان مدارس غیر دولتی شهر تهران بر پایه همین ضرورت با همکاری حمایت سازمان مدارس و مراکزغیر دولتی و توسعه مشارکت های مردمی وزارت آموزش و پرورش و اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران همچنین با بهره مندی از همراهی مؤثر سازمان ها ، نهادها، مؤسسات و ارگان های فرهنگی مرتبط اقدام به برنامه ریزی و برگزاری" نمایشگاه ، دستاوردهای مدارس و مراکز غیردولتی و صنایع آموزشی وابسته " با رویکرد خلاقیت، مهارت، یادگیری نموده است و در همین راستا اولین نمایشگاه را در سال جاری و همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی برگزار می نماید.

برگزارکنندگان نخستین دوره ی نمایشگاه تلاش خواهند نمود تا با ایجاد زمینه ی مناسب جهت عرضه و معرفی خدمات و فعالیت های خلاقانه و تاثیر گذار بخش غیر دولتی، امکان بازدید گسترده صاحب نظران تعلیم و تربیت، مدیران و معلمان مدارس، دانش آموزان و خانواده ی ایشان و عموم علاقه مندان از این رویداد فرهنگی و علمی فراهم گردیده و شرایط لازم به منظور ارائه دستاوردهای علمی و پرورشی و مهارت ها و توانمندی های دانش آموزان مدارس از سوی مؤسسان و مدیران ارجمند مدارس و مراکز غیر دولتی مهیا گردد.

شورای هماهنگی مؤسسان مدارس غیر دولتی شهر تهران همچنین با ابراز تشکر قبلی از همراهی مؤثر مدارس و مراکز غیر دولتی و صنایع آموزشی امیدوار است این رویداد نمایشگاهی فضای مناسب فرهنگی را برای ذینفعان به وجود آورده و به حرکتی سازنده تبدیل گردد تا از این طریق اطلاع رسانی متناسب با کارکرد مدارس و مراکز غیر دولتی، ارتقاء سطح همکاری های مشترک و معرفی روش های نوین آموزشی و پژوهشی صورت پذیرد و با تقویت و رشد متوازن و منطقی مقوله اقتصاد و فرهنگ و نیز جهت تحقق یافتن عزم ملی ، توجه به مسائل آموزش و پرورش و همچنین برنامه ریزی به منظور فراهم نمودن زمینه های افزایش سهم مشارکت مردم در تأسیس و اداره و نظارت بر مدارس و مراکز غیر دولتی، در راستای اجرائی نمودن اهداف متعالی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش تحقق یابد.

شرکت مهندسی برق و الکترونیک قشم ولتاژ (سهامی خاص) با بیش از 18 سال سابقه فعالیت، در سال 1380 موفق به اخذ نمایندگی شرکت SIEMENS

  آلمان برای فروش تجهیزات و سیستم ها و خدمات فنی مهندسی در زمینه برق صنعتی، اتوماسیون صنعتی و ابزاردقیق گردید.ادامه مطلب

آدرس : تهران-خیابان لاله زار نو-بین کوشک و منوچهری-کوچه مصباح کریمی-پلاک14 واحد 10

تلفن : 66733040 021

فکس: 66760281 021

پست الکترونیک: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

شنبه تا چهارشنبه ...............................8:30 الی 17:00
پنجشنبه ها................................................8:30 الی 13
جمعه ها ........................................................... تعطیل

Top
این وب سایت از کوکی استفاده می کند. دیدن جزئیات…