ماوس جدید ماکروسافت؛ دوستدار محیط زیست

ماوس جدید ماکروسافت؛ دوستدار محیط زیست

به گزارش بک پرس، اهالی مایکروسافت قبلا اعلام کرده بودند تا سال ۲۰۲۵ به استفاده از پلاستیک‌های یکبار مصرف در محصولات خود پایان می‌دهند و همین‌طور تا سال ۲۰۳۰ به شرکتی با زباله صفر بدل می‌شوند.

در طول این چند سال، ماوس‌های عالی مختلفی از جانب مایکروسافت به بازار عرضه شده‌اند. با ابن اوصاف، ماوس جدید این شرکت که امروز معرفی شد، به جای ارائه کنترل اسکرول نوآورانه و یا دقت DPI بالا، بر قابل بازیافت بودن و پایداری (سازگاری با محیط زیست) تمرکز دارد. ماوس جدید ماکروسافت Ocean Plastic Mouse از این جهت حائز اهمیت است که پوسته آن ۲۰ درصد پلاستیک بازیافتی دریا و اقیانوس را در خود دارد. همچنین جعبه آن به طور کامل از مواد بازیافتی ساخته شده است.

جعبه‌ای که این ماوس جدید مایکروسافت را در خود دارد به گفته خود این شرکت گامی به سوی آینده است. کاربران می‌توانند ماوس‌های قدیمی خود را برای شرکت ردموندی ارسال کنند و مایکروسافت آن‌ها را بازیافت می‌کند. شرکت‌های فناوری به سوی پایداری بیشتر در کسب و کار خود حرکت می‌کنند چرا که محیط زیست برای آینده بشر و کره زمین بسیار اهمیت دارد.

این پوسته پلاستیکی با رزین و مواد بازیافتی ساخته شده و از زباله‌های پلاستیکی که از اقیانوس‌ها و آبراه‌ها بازیابی می‌شود، استفاده می‌کند. زباله‌های پلاستیکی ابتدا به محصولی گلوله مانند تبدیل می‌شود و سپس با سایر مواد پوسته این ماوس را تشکیل می‌دهند.