تحقیق در رابطه با ربات های پزشکی

تحقیق در رابطه با ربات های پزشکی

مطالعه نشان می دهد بیماران پذیرای تعامل با ربات هایی هستند که برای ارزیابی علائم به روشی بدون تماس طراحی شده اند.

در عصر فاصله گذاری اجتماعی ، استفاده از ربات برای برخی از تعاملات و مراقبت های بهداشتی راهی امیدوار کننده برای کاهش تماس حضوری بین کارکنان بیمارستان های عفونی و بیماران است. با این حال ، یک سوال اساسی که باید به آن پاسخ داده شود این است که بیماران چگونه در مقابل ورود یک ربات به اتاق امتحان واکنش نشان می دهند.

محققان MIT و بیمارستان Brigham اخیراً تصمیم گرفتند تا به این سوال پاسخ دهند. در مطالعه ای که در بخش اورژانس در بریگام انجام شد ، این تیم دریافت که اکثر  بیماران اظهار داشتند که تعامل با کارکنان بیمارستان  از طریق صفحه نمایش ویدیویی نصب شده بر روی یک ربات ، مشابه تعامل حضوری با پرسنل می باشد.

” جیووانی تراورسو ، استادیار مهندسی مکانیک MIT ، متخصص گوارش در بیمارستان بریگام اعلام کرده که “نتایج این مطالعه به ما اطمینان می دهد که مردم آماده و مایل به تعامل با ربات ها هستند. “

در یک نظرسنجی آنلاین بزرگتر که در سطح کشور انجام شد ، محققان همچنین دریافتند که اکثر پاسخ دهندگان موافقند که روباتها نه تنها به تریاژ بیمار کمک کنند بلکه اقدامات جزئی مانند گرفتن سواب بینی را نیز انجام دهند.

پس از آغاز همه گیری Covid-19 در اوایل سال گذشته ، تراورسو و همکارانش توجه خود را به سمت استراتژی های جدید معطوف کردند تا تعاملات بین بیماران بالقوه بیمار و کارکنان مراقبت های بهداشتی را به حداقل برسانند. برای این منظور ، آنها با Boston Dynamics کار کردند تا یک ربات متحرک ایجاد کنند که می تواند با بیماران در هنگام انتظار در بخش اورژانس ارتباط برقرار کند. این ربات ها به سنسورهایی مجهز بودند که به آنها امکان اندازه گیری علائم حیاتی ، از جمله دمای پوست ، میزان تنفس ، ضربان نبض و اشباع اکسیژن خون را می دهد. این ربات ها همچنین دارای یک آیپد بودند که امکان ارتباط تصویری از راه دور با یک ارائه دهنده خدمات بهداشتی را فراهم می کرد.