طرح اولیه لباس شنای هوشمند دنیا رونمایی شد

(0 رای‌ها)
نویسنده :  

به تازگی طرح اولیه یک لباس شنای هوشمند رونمایی شده که پارچه آن از یک باتری مهندسی شده ساخته می شود و مجهز به سیستم هوش مصنوعی است.

به نقل از دیلی میل، «اسپیدو» تولید کننده لباس‌های شنا و غواصی، از طرح اولیه هوشمندانه‌ترین لباس شنای تمام دوران به نام «فست اسکین ۴.۰» رونمایی کرده است.
این لباس شنا چند نوآوری آینده نگرانه دارد و به عنوان مثال از پارچه‌ای با قابلیت جمع آوری انرژی تولید می‌شود و مجهز به یک مربی هوش مصنوعی است که در داخل لباس تعبیه خواهد شد. اسپیدو ادعا می‌کند مربی هوش مصنوعی به شناگران کمک می‌کند تا ۲۰۴۰ میلادی ۴ درصد سریع‌تر شنا کنند.
چنین ارتقایی سبب می‌شود رکورد شنای آزاد ۵۰ متر مردان در کمتر از ۲۰ ثانیه شکسته شود و مدت زمان رکورد شنای پروانه ۱۰۰ متر زنان به کمتر از ۶۰ ثانیه برسد.
طرح اولیه فست اسکین ۴.۰ با همکاری شرکت آکوالب توسعه یافته و کاملاً براساس بدن شناگر تولید می‌شود.
راب بلنکین ساپ مدیر بخش تحقیق و توسعه آکوالب در این باره می‌گوید:
ما همه چیز از پارچه و بافت گرفته تا چگونگی یکپارچه سازی هوشمندسازی در لباس‌هایمان را بررسی کردیم و حاصل تلاش مان فست اسکین ۴.۰ است.
لباس شنای مذکور از نوعی باکتری زیستی مهندسی ژنتیک شده با پارچه مجهز به قابلیت جمع آوری انرژی تولید می‌شود. به این ترتیب لباس مذکور قادر به تأمین برق مورد نیاز خوداست.
علاوه بر آن ۸۰ درصد فست اسکین ۴.۰ پس از دور انداختن در محیط زیست تجزیه می‌شود. در فست اسکین ۴.۰ یک اگزواسکلتون تعبیه می‌شود که قدرت شناگر را ارتقا می‌دهد و همزمان سطح لباس به طور زیستی مهندسی شده تا شبیه پوست کوسه باشد تا شنا کردن راحت تر شود.
در کنار این موارد در لباس شنای مذکور از هوش مصنوعی Live Coach به کار رفته و به این ترتیب لازم نیست مربی شنا از کنار استخر با داد و فریاد با شناگر حرف بزند. این فناوری شامل حسگرهای هوش مصنوعی کوچکی است که روی ساختار لباس شنا چاپ می‌شوند و علائم حیاتی شناگر را قبل، حین و بعد از هر رقابت رصد می‌کنند.
قبل از هر مسابقه میزان اکسیژن و سطح آب بدن ارزیابی می‌شود تا شناگران در وضعیت ایده آل قرار داشته باشند. حسگرها همچنین اطلاعات لازم درباره سرعت، وضعیت و شرایط ورزشکار را برای سیستم مربی هوش زنده فراهم می‌کنند.

شرکت مهندسی برق و الکترونیک قشم ولتاژ (سهامی خاص) با بیش از 18 سال سابقه فعالیت، در سال 1380 موفق به اخذ نمایندگی شرکت SIEMENS

  آلمان برای فروش تجهیزات و سیستم ها و خدمات فنی مهندسی در زمینه برق صنعتی، اتوماسیون صنعتی و ابزاردقیق گردید.ادامه مطلب

آدرس : تهران-خیابان لاله زار نو-بین کوشک و منوچهری-کوچه مصباح کریمی-پلاک14 واحد 10

تلفن : 66733040 021

فکس: 66760281 021

پست الکترونیک: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

شنبه تا چهارشنبه ...............................8:30 الی 17:00
پنجشنبه ها................................................8:30 الی 13
جمعه ها ........................................................... تعطیل

Top
این وب سایت از کوکی استفاده می کند. دیدن جزئیات…